Paulina Puchała - zalożycielka i Dyrektor "Szkoły Fizjoterapii Koni", absolwentka Szkoły Masażu w Szwecji - Svensk Terapeut Utbildning AB z tytułem Equiopat wydawanym przez Szkołę UPH w Szwecji. Autorka pierwszej w Polsce książki opisującej szczegółowo masaż koni "Masaż konia receptą na zdrowie!", autorka bloga "Fizjoterapia koni". Pierwsza i jedyna w Polsce osoba z uprawnieniami do wykonywania masażu głębokiego - genuin Svensk Massage. Od 2010 roku prowadzi własną firmę Happy Horse Massage, która świadczy usługi z zakresu masażu dla najlepszych koni w calej Polsce. Z jej usług korzystają obecnie konie Jarosława Skrzyczyńskiego oraz Aleksandry Szulc, ale także wielu jeźdźców Kadry Narodowej w skokach, ujeżdżeniu, wkkw a także Mistrzowie Westernu czy woltyżerki. W ramach Szkoły Fizjoterapii Koni prowadzi wykłady z zakresu fizjoterapii, anatomii, biomechaniki, fizykoterapii – zarówno część teoretyczną jak i praktyczną. Paulina Puchała nauczy Państwa masażu leczniczego - w poprzek włókien mięśniowych Happy Horse Massage, który dzięki wyjątkowym technikom usprawnia 99% kontuzji mięśniowych. Wprowadzi Was w świat końskiej fizjoterapii, nauczy stretchingu, diagnostyki i wszystkiego co niezbędne aby zacząć pracę w zawodzie końskiego fizjoterapeuty. Będzie z Państwem przez cały czas trwania kursu. Przekaże Wam nie tylko wiedzę na wagę złota, ale także otoczy opieką mentalną :)

Aleksandra Skalec - lekarz weterynarii, poprowadzi wykład dotyczący powięzi u koni, na temat którego pisze obecnie doktorat.

Izabela Pikuła - lekarz weterynarii, właścielka firmy Equinus. Prowadzi wykłady z anatomii, neurologii, fizjoterapii oraz fizykoterapii.

Viktoria Pietkiewicz - poprowadzi wykład z zakresu imrintingu koni oraz behawioryzmu koni.

Jerzy Sawka – Dyrektor Toru Wyścigowego Partynice, jeździec i miłośnik koni od wielu lat, szkoli konie trudne, propaguje w świecie jeździeckim naturalne metody pracy z końmi. Jerzy Sawka nauczy Państwa podstaw końskiego języka, by praca z koniem była bezpieczna. Zrozumienie koni jest kluczem do sukcesu w pracy masażysty. Czasami sam masaż nie wystarczy, aby w pełni konia rozluźnić. Bardzo często w parze z bolesnością mięśni idzie problem psychiki konia.

Paulina Szybieniecka – mgr inż. zootechniki, właścicielka firmy „Optifeed”, ustala dawki żywieniowe oraz diety najlepszym koniom w naszym kraju. Odnosi na tym polu niemałe sukcesy. Autorka wielu artykułów z zakresu żywienia koni sportowych. Przedstawi Państwu podstawy prawidłowego żywienia koni oraz opowie o układzie pokarmowym. Nauczycie się Pańśtwo jak sprawdzić kondycję żywieniową zwierzęcia, dzięki czemu podpowiecie właścicielowi, co może a co powinien zmienić w diecie. Przy koniach ekstremalnie wyczerpanych, poza masażem, niezbędna do powrotu do zdrowia jest zbilansowana dieta, tak, aby mięśnie mogły szybko powrócić do prawidłowego funkcjonowania.

Lidia Kacperska - założycielka oraz trener "Pozytywnego jeździectwa". Nauczy Państwa jak poprawnie lonżować konia oraz jak powinna wyglądać praca w zgodzie z biomechaniką konia. 

Jakub Gołąb - lekarz weterynarii, autor książek m.in. "Kopyta doskonałe. Pielęgnacja i rehabilitacja." Specjalistka od strugania naturalnego odkryje przed Pańśtwem wszelkie sekrety końskiego kopyta. Bardzo często problemy z mięśniami wynikają ze złej postawy a tym samym ze złego korygowania kopyt. Dowiecie się, jak powinno wyglądać zdrowe, dobrze korygowane kopyto.

Józef Antczak - światowej sławy kowal - podkuwacz, z ponad 30 letnim doświadczeniem zawodowym, poprowadzi wykład z budowy kopyta oraz rehabilitacji poprzez kucie ortopedyczne.

Krzysztof Skorupski - autor książki "Psychologia treningu koni" - poprowadzi wykład dotyczący szerokopojętej pscyhologii koni.

Natalia Jasicka - Krugiołka - magister fizjoterapii, pokaże jak ergonomicznie pracować swoim ciałem

Michał Dobrowolski - licencjonowany "Saddle Fiter", przedstawiciel na Polskę siodeł WOW. Pokaże Państwu podstawy dopasowania siodeł. 

 

 

ul. Fabryczna 4,
58-125 Pszenno

+48 796 333 562

szkolafizjoterapiikoni@onet.pl

Godziny pracy

  • Pon10:00 - 20:00
  • Wt10:00 - 20:00
  • Śr10:00 - 20:00
  • Czw10:00 - 20:00
  • Pt10:00 - 20:00
  • Weekend10:00 - 20:00

Obserwuj nas

Top
Na naszej stronie używamy plików ciasteczek. Poprzez korzystanie z naszej strony zgadzasz się na zapisywanie ciasteczek w pamięci Twojej przeglądarki. More details…